Oroszországhoz való csatlakozását kérte egy nemzetközileg el nem ismert ország
A Dél-oszét Köztársaság a közeljövőben jogi lépéseket tesz az Oroszországi Föderációhoz való csatlakozás érdekében – közölte Anatolij Bibilov, a köztársaság elnöke a Rosszija 24 hírtelevízióban szerdán bemutatott bejelentésében.
“Az Oroszországgal való egyesülés a stratégiai célunk. Ez a mi utunk, ez az emberek törekvése. És ezen az úton fogunk haladni. A közeljövőben megtesszük a megfelelő jogi lépéseket. A Dél-oszét Köztársaság történelmi hazájának, Oroszországnak a része lesz” – mondta Bibilov.
Dél-Oszétiában 2008. augusztus 7-ről 8-ra virradóra háború tört ki:
Moszkva katonai erővel lépett fel Tbiliszi ellen, miután Georgia kísérletet tett rá, hogy fegyverrel hódítsa vissza szakadár entitását.
Az utóbbi a konfliktus nyomán Georgia egy másik szakadár területével, Abháziával együtt, önhatalmúlag kinyilvánította függetlenségét. Ezt Oroszország 2008. augusztus 26-án ismerte el, rajta kívül pedig csak Nicaragua, Venezuela, Vanuatu és Nauru tekinti hivatalos államnak.
Oroszország és Dél-Oszétia a 2015. március 18-án szövetségi és integrációs egyezményt kötött, majd két évvel később megállapodott a dél-oszét fegyveres erők egy részének az orosz hadseregbe történő betagozódásáról.
Abházia és Dél-Oszétia

Forrás: Wikipedia
A két tisztázatlan státuszú államot, Abháziát és Dél-Oszétiát jelenleg Oroszország nagymértékben támogatja pénzügyileg és katonailag. Az ott állomásozó orosz csapatok teljes létszáma nem ismert, de grúz források mintegy 10 000-re becsülik. És mivel Oroszországnak a vártnál keményebb harccal kell szembenéznie Ukrajnában, kénytelen további erőket bevonni, többek között a Kaukázusból.
Oroszország Ukrajna elleni támadásához nem csak katonailag csatlakoztott a két el nem ismert állam.
Miután Oroszország hivatalosan elismerte a két ukrán szeparatista régiót, a Donyecki és a Luganszki Népköztársaságot, február 26-án Abházia is követte a példáját. Dél-Oszétia már 2015 óta elismerte őket.
Vajon Minszk lesz a következő csatlakozó? Még novemberben írtunk arról, hogy a Lengyelországgal határos Fehéroroszország teljesen feladta gazdasági szuverenitását, és létrejött a gazdasági unió az oroszokkal, részletek itt.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Miért lélegezik szinte minden élőlény oxigént?
Mennyire van szükségünk az agyunkból a túléléshez?
Hogyan is történt pontosan a fukusimai atomerőmű-baleset?
A világ legmagasabb tervezett felhőkarcolói
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban